Jaki CMS wybrać?

Jaki CMS wybrać?

Jaki CMS wybrać?  Mimo ogromnej konkurencji od lat system CMS WordPress jest światowym liderem jeśli chodzi o ilość stworzonych stron internetowych.

Co sprawia, że to właśnie ten system zarządzania treścią (CMS) jest tak popularny?

Dlaczego CMS WordPress jest najpopularniejszym system na świecie? Chcesz założyć bloga, stronę internetową czy sklep internetowy? Bez problemów założysz własną stronę WWW właśnie z pomocą WordPressa. Ten CMS to bardzo profesjonalne narzędzie, na dodatek bardzo proste w obsłudze, a także posiadające nieograniczoną liczbę możliwości.

Czym jest CMS?

Zacznijmy od najważniejszego, podstawowego pytania. Czym właściwie jest CMS? Jest to skrót od Content Management System (system zarządzania treścią) strony internetowej. Dzięki systemowi CMS z powodzeniem stworzysz własną stronę internetową, ale także bez znajomości języków programowania będziesz mógł/a zarządzać strona opartą o taki system.

WordPress i jego popularność

Według danych statystycznych najpopularniejszym CMS na świecie jest właśnie WordPress, którego udział w światowym rynku to aż 50% w stosunku do drugiej Joomli (8%). WordPress jest szczególnie popularny wśród administratorów prostych stron internetowych, a także blogów. WordPress posiada nieograniczone możliwości edycji kodu, a masa wtyczek, motywów oraz innych rozszerzeń do WordPressa sprawia, że stronę można bez problemów dostosować do własnych potrzeb. Dzięki temu to właśnie ten CMS, który na dodatek jest najłatwiejszy w obsłudze dla laika jest liderem światowego rynku.

Jaki CMS Wybrać? Czy WordPress to najlepsze rozwiązanie?

Jaki system CMS wybrać? Jeśli chcemy stworzyć w miarę prostą stronę firmową, to WordPress będzie idealnym rozwiązaniem. Platformę Drupal oraz Joomla doceniają przede wszystkim użytkownicy rozbudowanych portali oraz bardziej zaawansowanych stron internetowych z szerokim zakresem funkcjonalności. Dla amatora obsługa tych dwóch ostatnich systemów CMS jest stosunkowo trudna i może się on tam łatwo pogubić.

Zatem jaki najlepszy CMS?

Jeśli nadal się zastanawiasz jaki system CMS wybrać? To nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie ma czegoś takiego jak najlepszy CMS. Wszystko zależy od tego, jaką stronę WWW chcesz stworzyć, a także jakie masz oczekiwania i potrzeby. Jeśli zależy Ci na stworzeniu bloga, bądź strony firmowej Twojej działalności najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie WordPress. Jeśli planujesz stworzenie rozbudowanego portalu z możliwością rejestracji użytkowników, dodawaniem ogłoszeń, czy serwisu informacyjnego z pewnością trzeba się zastanowić wtedy nad użyciem Drupala bądź Joomli.

Masz pytania odnośnie wykonania projektu strony internetowej? Skontaktuj się z nami!