Jak dodać stronę do Google i przyspieszyć jej indeksowanie?

Jak dodać stronę do Google i przyspieszyć jej indeksowanie?

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak dodać stronę do Google i przyspieszyć jej pozycjonowanie to dobrze trafiłeś/aś. Dodanie strony do wyszukiwarki Google, to pierwszy krok, żeby naszą stronę internetową zaczęli odwiedzać potencjalni Klienci i żeby nasza strona WWW zaczęła nam przynosić bezpośrednie lub pośrednie zyski. Algorytmy Google po jakimś czasie same znajdą naszą witrynę internetową, ale może to zająć sporo czasu. W takim przypadku jej pozycjonowanie nie ma najmniejszego sensu.

Czym właściwie jest indeksowanie strony internetowej i jak sprawdzić, czy strona jest zaindeksowana?

Indeksowanie strony w Google, to nic innego jak jej pojawienie się w wynikach wyszukiwania. Jeśli roboty Google odwiedzą Twoją witrynę pojawi się ona w wynikach wyszukiwarki. Roboty odwiedzając stronę internetową wykrywają ją, a także treści, zdjęcia, wideo, czy inny pliki znajdujące się na Twojej witrynie, dzięki czemu zostaje ona dodana do wyników wyszukiwania przeglądarki po wpisaniu konkretnego hasła.

Jak długo trwa proces indeksowania i jak go przyspieszyć?

Zazwyczaj proces indeksowania się strony w Google trwa od kilkudziesięciu dni. Zdarza się jednak, że strona może indeksować się w wyszukiwarce kilka miesięcy. Na szczęście możemy znacznie przyspieszyć ten proces!

Zatem jak dodać stronę do Google i przyspieszyć jej i pozycjonowanie? Proces indeksowania strony w Google – krok po kroku!

1. Możesz ręcznie sprawdzić, czy Twoja strona jest zaindeksowana w Google wpisując w Google hasło: site:adresstrony.pl

2. Do adresu strony przed przedrostek https:// „cache”. Przykład:. „cache:https://adresstrony.pl/strona.html”

3. W Google Search Console w sekcji „Stan witryny”.
Sprawdzając stan zaindeksowania witryny możesz nie tylko zweryfikować stronę główną, ale także konkretne podstrony. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę site: adresstrony.pl/podstrona
Jeśli strona nie jest zaindeksowana nie otrzymamy żadnych wyników w wyszukiwarce.

Jak dodać stronę do Google i przyspieszyć jej pozycjonowanie? Zgłaszanie strony do indeksowania

Google Search Console, to darmowe narzędzie od Google, które pozwala robotom wyszukiwarki odnaleźć strony, które Google ma zaindeksować. Poprawne zaindeksowanie strony ma wpływ na jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Google Search Console pozwala także zidentyfikować wszystkie błędy występujące w witrynie.

Dzięki narzędziu Search Console udostępnisz po prostu Google całą zawartość swojej witryny, a także będziesz mógł/mogła przysłać wszystkie nowe strony, czy treści do zaindeksowania.

  1. Zaloguj się do narzędzia Google Search Console za pomocą swojego konta Google. Możesz to zrobić >>TUTAJ<<
  2. Dodaj adres swojej domeny (strony internetowej) za pomocą jednej z dwóch metod widocznych poniżej

3. Następnie należy kliknąć „weryfikuj własność witryny” i gotowe 🙂